Novinky > Chov a zdraví > Databáze psů

Databáze psů

KCHBO vytvořil databázi BO a AO. Naším cílem je v této databázi obsáhnout veškeré jedince, kteří jsou registrovaní v českých plemenných knihách a 5 generací předků zpět.
Jedná se ovšem o zdlouhavou práci, již nyní je v databázi přes 10.000 psů a stále ještě nejsme u cíle. S vkládáním výstavních výsledků jsme teprve začali. Proto všechny prosíme o trpělivost.
Prosíme také o upozornění na případné chyby, které najdete.

Databáze se průběžně doplňuje, nově se dají vkládat i fotky (až 5 fotek od každého jedince) a evidovat výstavy. Databázi si prohlídnete kliknutím na menu "Genealogie" po vstupu do databáze. Zadané výsledky výstav si prohlédnete kliknutím na menu "Výstavy".
Co se v databázi událo za posledních 14 dní můžete zjistit zapnutím filtru "Posledních 14 dní - zobrazit"

V S T U P    D O    D A T A B Á Z E


Instrukce k databázi:

Proč se registrovat?
Vyplněním registrace umožníte ostatním návštěvníkům sdílet Vaše kontaktní informace (dle výběru, buď vše nebo jen část kontaktních informací).  Zároveň se můžete zařadit na maillist a pokud budeme mít nějaké novinky, budeme Vás emailem o nich informovat.  Kromě toho se do budoucna počítá s funkcemi přístupnými jen pro registrované uživatele. Prosíme, než se začnete registrovat, zkontrolujte si, zda se již v databázi nenacházíte jako majitel nebo chovatel některého ze psů. V takovém případě Vám sdělíme obratem heslo, které Vám již systém přidělil. Zabráníte tím duplicitní registraci.

Jak doplnit informace?
Informace o psech zatím doplňují výhradně poradci chovu, kteří jsou zodpovědní za pravdivost těchto údajů.  Své požadavky na doplnění karet Vašich psů tak zasílejte na příslušné emaily jednotlivých poradců.  Zároveň můžete posílat fotky. Vždy jednu fotku jako hlavní (zobrazí se vpravo nahoře karty) a maximálně další 4 fotky na spodek karty psa. Fotky by měly být ostré, dobré kvality, z důvodů přenosu dat je zasílejte ve formátu JPG upravte na maximální výšku 400 px a pojmenujte jménem psa. Fotku, kterou chcete umístit jako hlavní, označte tímto slovem (např. adda_z_kovarny_hlavni.jpg).  Pokud zašlete všech 5 fotek, prosíme, aby byl na jedné pes vyobrazen v postoji, na druhé byla studie hlavy a další tři fotky mohou být již dle Vašeho výběru.

Na jaké informace bude brán zřetel?
Veškeré informace musí být doložitelné, to se týká především zdravotních testů. Svému poradci tedy zašlete kopii zdravotního vyšetření psa, kopii titulu či zkoušky a na základě těchto dokumentů mu budou informace vepsané do karty. 
Pokud má pes registrované zdravotní testy v některé z veřejných, ale kluby nebo svazy spravovaných databází, je možné poslat i jen odkaz (např. KoiraNet, SKK Hunddata - Belgarweb, DogWeb, OFA, DKBS, NVBH).
Informace o zubech, skusech a varlatech:  podkladem může být posudek z popisné přehlídky, bonitace, svodu dorostu, výstavy, kde je explicitně vyjmenován stav zubů a skusu. Pokud jej nemáte, můžete využít klubový formulář, který Vám vyplní veterinární lékař (formulář - pes, formulář - fena, formulář v AJ - pes, formulář v AJ - fena).  Pokud máte informace o chybějících zubech, špatném skusu, nebo chybějících varlatech u Vašich psů a psů z Vašeho chovu, budeme velmi rádi, pokud nám je sdělíte. Tyto informace nemusí být podepřeny dokladem (předpokládáme, že sám si nikdo škodit vymyšlenými informacemi nebude). Tyto informace jsou velmi cenné pro všechny chovatele a v žádném případě nemáme v úmyslu někoho díky nim zesměšňovat, naopak si velmi ceníme otevřeného a pravdivého sdílení informací.

V jakém pořadí se budou informace doplňovat?
Přednostně budeme doplňovat informace o aktuálně chovných zvířatech v ČR, o rodičích narozených a nebo očekávaných štěňátek v ČR.  Přednost v doplňování informací mají samozřejmě členové klubu KCHBO.

Děkujeme za pozornost a doufáme, že se Vám databáze bude líbit.

Na závěr děkujeme všem, kteří Vám věnovali stovky hodin svého volného času a pomohli navést do databáze obrovské množství psů, jsou to : Hana Pisarčíková, Blanka Poláčková, Lenka Dvořáková, Slávka Podmolová a Martina Hodková.

Klub chovatelů belgických ovčáků v Českých zemích - KCHBO